Prawo medyczne

Mamy bardzo bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów leczniczych (szpitale, przychodnie, apteki itd). Kierujemy swoją pomoc prawną do pacjentów oraz członków rodzin zmarłych pacjentów w następstwie błędów medycznych. Prowadzimy sprawy w zakresie opieki okołoporodowej i szkód doznanych przez dziecko i kobietę w czasie ciąży, porodu i połogu. Zajmujemy się prawami lekarzy.

Specjalizujemy się w dziedzinie:

Odszkodowania za błędy medyczne

Swoją pomoc kierujemy do poszkodowanych w następstwie błędów medycznych pacjentów oraz członków rodzin zmarłych pacjentów w następstwie błędów medycznych. Prowadzimy sprawy w zakresie opieki okołoporodowej i szkód doznanych przez dziecko i kobietę w czasie ciąży, porodu i połogu.
Podejmujemy czynności w zakresie odpowiedzialności karnej oraz reprezentacji w postępowaniach cywilnych w zakresie dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynienia za doznane szkody i krzywdy psychiczne i fizyczne. 

Operacja
Znamy i realizujemy:

Prawo podmiotów leczniczych

W swojej ofercie świadczymy kompleksową obsługę prawną dla podmiotów leczniczych, działających zarówno w prywatnym jak i publicznym systemie opieki zdrowotnej:

 1. sprawy związane z zakładaniem, prowadzeniem i przekształceniem, likwidacją oraz upadłością;

 2. przygotowania aktów wewnętrznych, w tym statutów, regulaminów z prawa pracy, regulaminów organizacyjnych;

 3. weryfikacje i dostosowanie do zmian prawnych BHP;

4.  weryfikacje i dostosowanie uregulowań w zakresie ochrony danych osobowych;

5.  doradztwo i przygotowanie opinii prawnych;

6.  pomoc prawną w zakresie związanym z zatrudnieniem w ramach umów o pracę i umów cywilnoprawnych;

 7. przygotowanie i opiniowanie zarządzeń;

 8. doradztwo w sporach z zakresu zamówień publicznych.

Pomagamy zorganizować
placówki medyczne

Prawo zawodów medycznych

Pomagamy i reprezentujemy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i inne osoby wykonujące zawody medyczne w bieżących sprawach zawodowych i w postępowaniach przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej i sądami powszechnymi w zakresie:

 1. prawa i obowiązki osób wykonujących zawody medyczne,
 warunki pracy i wynagrodzenia w zatrudnianiu pracowniczym i niepracowniczym;

 2. zakładanie i prowadzenie indywidualnych praktyk zawodowych;
 doradztwo i porady w sprawach bieżących;

 3. reprezentowanie i prowadzenie spraw w sądach.

Most popular questions

Najczęstsze pytania dotyczące błedów medycznych (FAQ)

Błąd medyczny to sytuacja, w której lekarz, pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia popełnia błąd lub zaniedbanie, które prowadzi do szkody dla pacjenta. Przykłady obejmują błędną diagnozę, błędy chirurgiczne, niewłaściwe leczenie lub podanie niewłaściwego leku.

Najczęstsze błędy medyczne to:
1. Błędna diagnoza
2. Błędy chirurgiczne (np. operacja na niewłaściwym organie)
3. Błędy w podawaniu leków
4. Zaniedbania w opiece pooperacyjnej
5. Błędy podczas porodu

Możesz pozwać każdego, kto popełnił błąd medyczny, w tym lekarzy, pielęgniarki, anestezjologów i innych pracowników szpitala. Możliwe jest również pozwanie samego szpitala, jeśli pracownik był jego zatrudnionym w momencie popełnienia błędu.

Udowodnienie błędu medycznego wymaga zebrania dowodów, takich jak dokumentacja medyczna, opinie biegłych oraz świadectwa innych specjalistów medycznych. Ważne jest, aby skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w tego typu sprawach.

Lorem ipsum dolor sit amet, vis an nihil tation doctus, mel ne iriure accusam evertitur. Te omnes repudiandae pri, dolores appetere incorrupte id nam. Mundi doctus mel ad, modo tempor iudicabit vix eu. Duo adhuc noluisse incorrupte.

Odszkodowanie za błąd medyczny może obejmować rekompensatę za koszty leczenia, utracone dochody, ból i cierpienie oraz inne straty finansowe i emocjonalne związane z błędem medycznym.

Tak, sprawy o błędy medyczne są skomplikowane i wymagają specjalistycznej wiedzy prawnej oraz medycznej. Prawnik pomoże Ci zebrać dowody, przygotować dokumenty i reprezentować Cię w sądzie. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników oraz pracowników naszej kancelarii – Kancelarii Karkowskiej , którzy każdym tego typu przypadkiem zajmują się z największym zaangażowaniem i troską o klienta.

Odszkodowania medyczne za błąd lekarski/medyczny dochodzi się od placówki medycznej, najczęściej szpitala (odszkodowanie od szpitala za śmierć osoby bliskiej lub zaniedbanie) lub osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za błąd medyczny. Bardzo często osoba taka albo placówka posiada ubezpieczenie i wówczas jednym z pozwanych staje się ubezpieczyciel. Odszkodowanie za błąd medyczny wypłaca wtedy ubezpieczyciel, który zapewnia ochronę odpowiedzialności cywilnej dla lekarza lub placówki medycznej. W praktyce oznacza to, że jeśli lekarz lub szpital posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to ubezpieczyciel pokrywa koszty odszkodowania w przypadku.

Napisz do nas!

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej, w szczególności w obszarach ochrony zdrowia, praw pacjentów, praw pracowników i innych, skontaktuj sie z nami!

Zapraszamy do kontaktu: